Szczelne Szamba
Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo-Usługowe
GLASS POL s.c.


ul. Mazura 18, 02-830 Warszawa
tel. (022) 644 77 46
fax (022) 644 95 50
tel. kom. 601 216 861

biuro@szczelneszamba.pl
Zbiorniki asenizacyjne na szambo
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom włałcicieli wielu domów w Polsce, które z różnych przyczyn nie moga być włączone do kanalizacji sanitarnej, produkujemy szczelne szamba z żelbetu.

Nasza oferta obejmuje bezodpływowe zbiorniki na nieczystości (szczelne szamba) o różnych pojemnościach: 5m3; 8,5m3 i 10m3. Do produkcji stosowany jest beton klasy B-30 z dodatkiem środka na wodoszczelność dzięki, któremu nasze zbiorniki są w 100% szczelne. Precyzyjne wykonanie zbrojenia według projektu budowlanego oraz dwukrotne zabezpieczenie środkiem bitumicznym sprawia, że nasze zbiorniki sa odporne na działanie niekorzystnych czynników i posiadają wyjątkową trwałość i wytrzymałość na obciążenia zewnętrzne. Jego masa (ponad 7 ton) wpływa korzystne w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych- nie zachodzi potrzeba jego kotwiczenia w gruncie. Zbiorniki są przystosowane do łączeń szeregowych.

Szambo składa się z dwóch części:

1)  zbiornika o wymiarach w podstawie 230cm x 230cm

2)  pokrywy do wyboru: standardowa 10cm lub wzmocniona 14cm pod samochody       osobowe do 8 ton obciążenia. Na zamówienie również pokrywy pod samochody      ciężarowe. W pokrywie znajduje się otwór o średnicy 60cm na właz.Na nasze wyroby posiadamy pełną dokumentację techniczną, co pozwala nam oferować wyrób solidny, pewny, posiadający niezbędne atesty i gwarancję.


Transport i montaż
Zapewniamy transport oraz montaż zakupionych w naszej firmie produktów. Posiadamy duże doświadczenie zawodowe oraz specjalistyczny sprzęt do transportu i montażu szamba.

Montaż obejmuje:

  • dowóz szamba
  • rozładunek
  • wykonanie zagłębienia
  • osadzenie szamba w dole dźwigiem
  • przykrycie płytą
  • uszczelnienie płyty
  • zasypanie szamba


Dodatkowo oferujemy wykonanie studzienek na zbiorniku, składających się z kręgów betonowych i włazu żeliwnego. Na pokrywie zbiornika należy wymurować kominek z kręgów do poziomu "0" lub innego wyznaczonego i przykryć go płytą włazową dostępną w czterech wersjach o dopuszczalnym obciążeniu do: 5t, 15t, 25t, 40t.

Na życzenie klienta wykonujemy również przyłącza kanalizacyjne zewnętrzne:
-wyprowadzenie kanalizacji z budynku do zbiornika,
-wykonanie studzienki rewizyjnej,
-montaż stałego przyłącza (przewód PCV ze złączem typu strażackiego) umożliwiającego łatwe opróżnianie zbiornika bez potrzeby wjeżdżania wozu asenizacyjnego na posesję.
Wąż wybiorczy zostaje wyprowadzony do ogrodzenia i dzięki specjalnej końcówce łaczony jest z pojazdem opróżniającym szambo. Może się to odbywać podczas nieobecności właściciela posesji. Podczas usuwania zawartości szamba nie zanieczyszcza się działki i nie towarzyszą temu nieprzyjemne zapachy.