22 644 77 46 Telefony 601 216 861
ul. Mazura 18, 02-830 Warszawa

Zbiorniki do odwodnień, przeciwpożarowe i dla rolnictwa

Użytkowanie wody deszczowej i szamba ekologiczne

W ubiegłym pięćdziesięcioleciu zapotrzebowanie na wodę na świecie wzrosło pięciokrotnie. Każdy obywatel zużywa ok. 150 l wody pitnej dziennie, z tego tylko ok. 5 l do gotowania i picia. Pozostałą ilość stosuje się do higieny ciała, do płukania, mycia, czyszczenia itp. Rozsądnie gospodarując wodą - na przykład wykorzystując do niektórych celów wodę deszczową - można zmniejszyć jej zużycie nawet o połowę, nie rezygnując przy tym z komfortu.

Proponujemy do zbierania wody deszczowej wykorzystanie naszych szczelnych zbiorników. W ten sposób nie tylko oszczędzamy wodę, ale również rozwiązujemy problem związany z jej odprowadzaniem z powierzchni zadaszonych czy też utwardzonych podczas obfitych deszczów.

Woda deszczowa ma lepszą jakość od wody, z której korzystamy, na co dzień. Jest miękka, nie zawiera związków magnezu i wapnia.

Powierzchnie z jakich można pozyskiwać wodę deszczową:

 • ceramiczne
 • betonowe
 • blaszane
 • trawiaste

Objętość zbiorników nie powinna być zbyt duża, aby w razie awarii instalacji czy obfitych deszczów cała woda ze zbiornika mogła odpłynąć do kanalizacji deszczowej (jeśli jest do niej podłączona) lub na teren działki. Przyjmuje się orientacyjnie 1 m3 objętości zbiornika na każde 25 m2 powierzchni, z której zbierana jest deszczówka.

 

Nasze zbiorniki mają pojemność 5, 8 i 10m3 i są przystosowane do łączeń szeregowych dzięki czemu możemy uzyskać odpowiednią pojemność zbiornika na wody opadowe.

Zebraną w zbiornikach wodę deszczową można wykorzystać do:

 • podlewania ogrodu, (polecana dla roślin lubiących kwaśną glebę)
 • spłukiwania toalet,
 • prania, (po wstępnym przefiltrowaniu)
 • mycia samochodów,
 • mycia podłóg i innych

Korzyści ekologiczne i ekonomiczne związane z wykorzystaniem wody deszczowej to:

 • bniżenie kosztów przy stale rosnących cenach wody i oczyszczania ścieków
 • odciążenie miejskich systemów kanalizacji burzowej
 • ochrona zasobów wód gruntowych
 • lepszy rozwój roślin podlewanych deszczówką
 • mniejsze zużycie środków piorących stosowanych do prania.

Zbiorniki na gnojowicę i gnojówkę

Szacuje się, że na około 2 mln gospodarstw rolnych w Polsce, jedynie 10% posiada zbiorniki i urządzenia przystosowane do przechowywania gnojówki lub gnojowicy lub szambo. Pozostałe gospodarstwa, zajmujące się produkcją zwierzęcą muszą je zainstalować gdyż samo szambo nawet ekologiczne na terenie gospodarstwa nie wypełnia tych wymogów. Taki wymóg wprowadziła ustawa o nawozach i nawożeniu z lipca 2000 r. Nakłada ona na gospodarstwa specjalizujące się w produkcji zwierzęcej obowiązek wyposażenia ich do 24 października 2008 roku w urządzenia do przechowywania odchodów zwierzęcych. Dodatkowo dochodzą do tego kwestie iż każde gospodarstwo powinno mieć dla swojej wygody ekologiczne bezodpływowe szambo. Jest to ważne w przypadku niskich wód gruntowych. Potrzeba odbierania gnojówki lub gnojowicy wynika z obecnych wymogów. Nasze zbiorniki betonowe mają także zastosowanie jako szamba ekologiczne.

Wychodząc naprzeciw wymaganym, proponujemy wykorzystanie naszych betonowych szczelnych zbiorników jako zbiorników na gnojówkę a także jako szamba ekologiczne. Nadają się do gromadzenia płynnych odchodów zwierzęcych, gnojowicy i gnojówki a także jako szamba ekologiczne do domów czy pomieszczeń gospodarczych. Proponujemy zbiorniki o pojemnościach : 5, 8 i 10m3 które są przystosowane do łączeń szeregowych dzięki czemu możemy uzyskać odpowiednią pojemność zbiornika nawet do 400m3.

Zbiorniki można łączyć w baterie dla uzyskania pożądanej pojemności.

 

Ekologiczne szamba

Zapotrzebowanie na szczelne ekologiczne szambo na terenach podmiejskich oraz ogrodach działkowych jest jak najbardziej możliwe do spełnienia z naszą firmą, która od wielu lat oferuje tanie szambo ekologiczne.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz wiedza techniczna powodują, że zakupione u nas szambo ekologiczne będzie dostosowane do każdych potrzeb.

Oferujemy żelbetowe bezodpływowe ekologiczne szamba ekologiczne o róznych pojemnościach od 5 m3 poprzez 8,5 do 10 m3.

Nasze szamba ekologiczne są odporne zarówno na czynniki środowiskowe jak wody gruntowe, gleby, kwasy itd jak i na mechaniczne uszkodzenia, gdyż szamba posiadają wyjątkową trwałość i wytrzymałość na obciążenia zewnętrzne.

Jeżeli chodzi o kotwiczenie, nie ma takiej potrzeby gdyż wykonane przez nas szambo ma masę około 7 ton co pozwala uniknąć problemu z kotwiczeniem zbiornika na szambo.

Ekologiczne zbiorniki na szambo które wykonujemy dodatkowo mają możliwość łączenia szergowego co powoduje, że ich łączna pojemność jest prawie nieograniczona.

Poza produkcją oferujemy także dowóz ekologicznego zbiornika na szambo oraz jego zakopanie i osadzenie wraz z przykryciem płytą i jej uszczelnieniem.

W cenie montażu jest także zasypanie zbiornika.

Glass Pol - szczelne szambo ekologiczne Warszawa ul. Mazura 18

Kontakt

DANE TELELEADRESOWE, KONTAKT MAILOWY, DOJAZD DO BIURA GLASS POL - Szamba żelbetonowe

Certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

Adres

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo-Usługowe GLASS POL s.c.

ul. Mazura 18
02-830 Warszawa

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00

Telefony, e-mail

tel. stacjonarny: 22 644 77 46

tel. komórkowy: +48 601 216 861

fax: 22 644 95 50

e-mail: biuro [at] szczelneszamba.pl

Położenie Biura GASS POL S.C.
Szambo ekologiczne Warszawa
Zbiornik na szambo Warszawa
Zbiorniki przeciwpożarowe
Odwodnienie budynków

DZIAŁAMY PRZEDE WSZYSTKIM NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

DBAMY O CZYSTĄ WODĘ